Heksagon PRO

Jak przestać odkładać na później

z Barbarą Lech

Poznaj metodę, która pozwoli Ci natychmiast realizować zadania.

Jak przestać odkładać na później?

Prokrastynacja może być prawdziwym przekleństwem osób, które chcą realizować swoje cele skutecznie. Kiedy zamiast działania, pojawia się zwlekanie, narasta frustracja i napięcie, co w efekcie może zupełnie zniweczyć nasze plany. Od lat obserwuję, jak moi podopieczni, klienci borykają się z odkładaniem na później ważnych spraw. Dzieje się tak szczególnie często, kiedy nasze cele są dla nas trudne, boimy się tego, że to, co sobie założyliśmy, najzwyczajniej się nie uda.

Prokrastynacja jest szczególnie sprytna, dlatego że daje nam złudne poczucie ulgi, kiedy pozwalamy sobie na odłożenie zadania. Problem polega jednak na tym, że ta ulga jest tylko chwilowa i kiedy zadanie zbliża się do terminu wykonania, stres związany z przymusem jego wykonania w krótkim czasie, bywa nie do wytrzymania. Ten kurs powstał, by pomóc Ci przezwyciężyć nawyk odkładania na później.
W kursie pokażę Ci, jak pokonać prokrastynację dzięki technikom, narzędziom, ale przede wszystkim zrozumieniu, skąd się ona bierze.

W cenie kursu otrzymujesz:

NIEOGRANICZONY DOSTĘP

350 zł

JEDNORAZOWA PŁATNOŚĆ

7 wideo lekcji (236 minut)

5 zeszytów ćwiczeń

Transkrypcja tekstowa wszystkich lekcji

bonusowa lekcja

Możesz również podarować ten kurs bliskiej osobie jako prezent.

Dzienne lekcje

Dzień 1 - Prokrastynacja – czym ona właściwie jest?

Bardzo często odkładnie na później mylone jest z lenistwem, brakiem silnej woli czy jakąś wadą, która sprawia, że część osób ma tendencje do okładania ważnych czy trudnych spraw. Nic bardziej mylnego. Prokrastynacja stała się tak powszechna, że bywa nazywana chorobą XXI wieku. Tendencja do odkładania na później jest jednak nie wadą, a mechanizmem obronnym ego. Najczęściej pojawia się z lęku. Boimy się, że zadanie, którego się podejmiemy, może nas przerosnąć lub że nie uda nam się go zrealizować, dlatego odkładamy tę trudność na tzw. „potem”.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • identyfikować przyczyny prokrastynacji,

 • rozpoznawać momenty, w których masz ochotę prokrastynować,

 • lepiej rozumieć, jak ego wpływa na nasze decyzje,

 • stawać się bardziej zorientowanym na przyszłość.

Dzień 2 - Przestań odkładać

Niezrobione teraz, kiedyś wróci ze zdwojoną siłą. Kiedy odkładamy, przez mikromoment czujemy się cudownie. Odczuwamy ulgę. Ale ona jest iluzoryczna, chwilowa. Kiedy problem niezrealizowanego zadania wraca, może stać się źródłem prawdziwego stresu. Jest wiele przyczyn, które bezpośrednio wpływają na naszą chęć odkładania. W tej lekcji pokażę Ci najczęstsze z nich. Przyjrzymy się bliżej temu, co może nas sabotować na drodze do realizacji celu, oraz poznamy wspólnie techniki, które pomogą nam temu zaradzić.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • jak zwalczyć nieodpartą chęć realizowania zadań perfekcyjnie,

 • przejmować kontrolę nad wymówkami,

 • usuwać ze swojego otoczenia niepotrzebne rozpraszacze,

 • pokonywać lęk przed porażką.

Dzień 3 - Znajdź swoje „dlaczego?”

Bardzo często stawiamy przed sobą jakiś cel, który zupełnie nie motywuje nas do działania. Pozwól, że podzielę się z Tobą odkryciem, które zmieniło moje życie. Kiedy nasze cele wypływają z naszej misji – trudno jest je odkładać. To jeden z kluczy do sukcesu każdej sprawczej osoby: stawiać sobie cele i intencje oparte na swoich wartościach. W tej lekcji nauczę Cię jak możesz zamienić nudny cel
w aspirującą intencję w oparciu o Twoje emocje, przekonania oraz dobre zrozumienie siebie.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • jak wyznaczać wartości, które aspirują Cię do działania,

 • pracować w oparciu o dumę i satysfakcję,

 • lepiej rozumieć swoje emocje w realizacji celów,

 • jak uwierzyć w zmianę.

Dzień 4 - Bój się i rób

Skoro już wiesz, że umysł często jest, w procesie osiągania celów, Twoim wrogiem, to czas na to, by nauczyć się uspokajać go, wyłączać strumień myślowy, który powoduje, że zaczynasz odczuwać lęk. W tej lekcji skupimy się na tym, byś potrafił się zrelaksować, a następnie działać w zgodzie ze sobą. Podzielę się z Tobą także kilkoma sprawdzonymi technikami, które ograniczą lęk, by zwiększyć Twoją efektywność.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • jak uspokajać umysł i ciało,

 • jak pozbyć się nadmiaru hormonu stresu,

 • jak realizować trudne/przykre zadania, tak by nie wpłynęły negatywnie na resztę dnia,

 • jak planować i realizować cele metodą SMART.

Dzień 5 - Zaprzyjaźnij się z czasem

Zarządzanie efektywnie swoim czasem jest podstawą realizacji celów. Ale jak to zrobić? Podczas tej lekcji poznasz sprawdzone techniki, które „tu i teraz” możesz wdrożyć w swoim życiu, by móc pchać do przodu swoje cele. Dzięki temu już nigdy nie będziesz musiał prokrastynować.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • jak wykorzystać reguły 2 minut czy ABC do realizacji zadań,

 • jak stworzyć dziennik dnia,

 • jak planować czas na relaks,

 • jak przestać używać wymówki „nie mam na to czasu”.

Dzień 6 - Zjedz słonia

Czy kiedy patrzysz na swój cel, to zdarza Ci się odczuwać lęk na samą myśl, jak wiele jest zadań do wykonania? Nie przejmuj się, nie jesteś sam. Większość z nas tak reaguje. Dlatego duże cele, obszerne w ilość zadań należy dzielić na mniejsze porcje – takie, które są strawne. Trudno zjeść słonia w całości!

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • tworzyć checklisty,

 • segmentować zadania,

 • tworzyć wspierające rytuały,

 • pozbywać się napięć związanych z realizacją zadania.

Dzień 7 - Motywuj się do działania

Nasza ostatnia lekcja to wisienka na torcie osiągania celów tu i teraz. Abyś mógł stale i z równie dużą motywacją robić „swoje”, musisz poznać techniki, które utrzymają Cię w dużej uważności i sprawczości. Nasz kurs zakończymy odpowiedzią na bardzo ważne pytania, które pozwolą Ci zwizualizować sobie siebie za 5 czy nawet 10 lat, co jeszcze mocniej napędzi Cię do działania.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • wykorzystywać playlisty, afirmację czy wizualizacje do utrzymania motywacji,

 • tworzyć nawyki wspierające Twoje cele,

 • zmieniać „muszę” na „mogę” w myśleniu i działaniu,

 • planować długofalowo zgodnie ze swoim „dlaczego?”.

BONUS - Praca z metaforą

W trakcie przygotowań tego kursu tak sobie pomyślałam, że być może niektórzy z Was być może mają tak mocny system, który pilnuje tego, żebyście nie wyszli ze strefy komfortu, nie zrobili sobie krzywdy, nie zmieniali niczego – że to ćwiczenie, które będę chciała Wam zaproponować, może być niezwykle pomocne. Sprawdźcie, zbadajcie.

Poznaj swojego nauczyciela

Dyplomowany coach, autorka książek i kursów, dyrektor Oddziału Śląskiego Izby Coachingu. Absolwentka pięciu kierunków studiów. Life&Biznes coach. Pomaga ludziom być bardziej pewnym siebie, asertywnym, mieć więcej czasu dla siebie. Ma na swoim koncie kilka tysięcy godzin praktyki coachingowej. Od 2010 roku przeszkoliła ok. 1500 osób i kilkanaście firm rocznie. Od 2001 roku prowadzi swoją firmę. Wyróżniona statuetką „Lwica Biznesu” Magazynu Law Business Quality, a w 2018 roku, nominowana przez Dziennik Zachodni do tytułu: „Osobowość Roku” w kategorii Biznes. W 2019 roku otrzymała nagrodę w plebiscycie Diamenty Kobiecego Biznesu. Jest autorką książek i szkoleń oraz unikatowych programów i narzędzi rozwoju osobistego.

Barbara Lech

„Basia jest dla mnie wzorem samodyscypliny. Nie znam drugiej takiej osoby, która realizuje wszystkie zadania zdecydowanie przed terminem ich realizacji. Niesamowicie cenię sobie współpracę z nią, nie tylko za terminowość wykonywanych zadań, (w kuluarach mówimy, że Basia to odwrotność prokrastynacji), ale również za kreatywne pomysły, łatwość przekazywania wiedzy, charyzmę, radość, którą wnosi do naszego zespołu, i zaangażowanie. Basia, jak coś robi, to robi to całym sercem i daje z siebie 200%! Dlatego ten kurs jest MUST HAVE, jeżeli już nie chcesz wszystkiego odkładać na później. Warto się uczyć od najlepszych.”

Fryderyk Karzełek
Twórca Klubu 555. Uczy ludzi jak zmieniając nawyki zmienić swoje życie na lepsze.
Autor bestsellerowej książki „Sprzedaż Naturalna”.
Mentor biznesowy.

Teraz jest czas na działanie!

Nie czekaj na właściwy moment, by coś zmienić. On nigdy nie przyjdzie. Kto się waha, ten przegrywa. Jeśli nie podejmiesz działania teraz, za kilka tygodni, miesięcy będziesz żałował, że nie zrobiłeś tego dzisiaj. Tylko Ty możesz stać się sprawcą własnego sukcesu.

Pozwól, że pokażę Ci, że realizowanie zadań może być wolne od nerwów i stresu. Dąż do swoich celów z pewnością siebie i podniesioną głową. Ja robię to od wielu lat. Dołącz do mnie. Zapisz się na kurs już teraz.

„Być może masz poczucie, że życie Ci ucieka i czujesz niepokój związany z wyzwaniami dnia codziennego. Odkładasz sprawy ważne na potem by nie czuć się źle, w efekcie czego czujesz się jeszcze gorzej. Znam to, wielokrotnie zaprzepaściłam jednorazowe szanse i okazje. Przez lata nauki opracowałam system, który dzisiaj pozwala mi nie prokrastynować, tylko załatwiać sprawy od razu. Pozwól, że zostanę Twoim towarzyszem i przeprowadzę Cię przez mój świat, nauczę oddzielać rzeczy ważne od nieistotnych. Pokażę Ci narzędzia i techniki, które sprawią, że zaczniesz oddychać pełną piersią, świadomie podejmować decyzje oraz zarządzać swoim życiem. Nauczę Cię odwrotnej prokrastynacji bo w tym jestem mistrzem.”

~Barbara Lech

Właścicielem marki Heksagon PRO jest Heksagon Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Mickiewicza 29 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000326312.