Akademia Miedialna

Bezpłatny kurs online

„Raz, dwa, trzy… selfie! Zrób dobre zdjęcie bez profesjonalnego sprzętu”

Odrzuć strach i naucz się robić
autentyczne zdjęcia w mgnieniu oka!

Czy żeby budować swój wizerunek albo prowadzić biznes w Social Mediach, musisz mieć profesjonalny sprzęt? Niekoniecznie. Wystarczy Twój telefon, kilka zasad i… odrobina kreatywności!

Zapisz się już teraz na bezpłatny kurs “Raz, dwa, trzy… selfie! Zrób dobre zdjęcie bez profesjonalnego sprzętu”, uzupełniając pola poniżej:

Dlaczego zdjęcia są tak ważne?

Żyjemy w świecie, w którym mamy obecne zjawisko tak zwanego konsumpcjonizmu wizualnego. Polega to na tym, że w dużej mierze zwracamy uwagę nie na tekst, ale na to, co ma charakter grafiki, zdjęcia czy rysunku. Dlaczego tak się dzieje? Rozwój Internetu doprowadził nas do miejsca, w którym wiedzę i treści mamy w zasięgu telefonu. Codziennie dociera do nas tyle informacji, że nasz mózg często szuka miejsca, w którym na chwile może “odpocząć”. I to właśnie zapewniają mu zdjęcia i obrazy.

Dlatego, jeśli chcesz rozwijać swoją markę, biznes albo zbudować profesjonalny wizerunek, należy zadbać o to, aby Twoi potencjalni odbiorcy mogli również “odpocząć” przy Twoich treściach. Dobre zdjęcie to podstawa dobrej pozycji w Sieci. Nie warunkuj swojego sukcesu drogim sprzętem czy oświetleniem. Bez tego też da się zrobić #selfie!

Przygotuj się więc na krótki, ale intensywny kurs tworzenia dobrych i profesjonalnych zdjęć. Wykorzystaj swoją kreatywność i rozkręć swoje Social Media w kilku prostych krokach!

Dla kogo jest ten kurs?

Robienie zdjęć to nie lada wyzwanie, a nawet sztuka. Jednak nie każdy z nas ma wrodzony talent artystyczny. I co wtedy? Czy zmysł estetyczny i dusza kreatora warunkuje nasz sukces w robieniu dobrych i profesjonalnych selfie? Nie! Dlatego też, jeśli:

✔ masz problem z robieniem zdjęć i nigdy nie wychodzą takie, jak chcesz;

nie wiesz, jak powinno wyglądać dobre i profesjonalne zdjęcie, a odpowiedź, że zdjęcie musi być “estetyczne” nic Ci nie mówi;

nie wiesz, jak zaakceptować siebie i swój wizerunek w kadrze, bo po prostu nie lubisz swoich zdjęć;

 nie wiesz, jak przerabiać i edytować swoje zdjęcia oraz jakich programów i aplikacji używać w tym celu…

… a co ważniejsze, pragniesz na zdjęciach pokazać swoją naturalność i autentyczność, akceptując siebie i swój wygląd przed kamerą – to ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Co zyskasz, dołączając do tego kursu?

Cały materiał, który jest w kursie, ma na celu pomóc Ci zarówno poznać tajniki samodzielnego robienia i edycji zdjęć, jak również zbudowania swojej pewności i autentyczności przed aparatem czy kamerą. Dlatego, dołączając do wyzwania:

zaczniesz swobodnie fotografować siebie dzięki wskazówkom na temat fotografii autoportretowej;

– nauczysz się profesjonalnie edytować zdjęcia w telefonie oraz w aplikacji AirBrush i Snapseed;

– dowiesz się, jak poruszać się po Instagramie i Pintereście w celu znalezienia inspiracji i katalogowania ich;

– dowiedz się, co zrobić, aby wyglądać atrakcyjnie przed aparatem dzięki wiedzy na temat  gestykulacji oraz mikroekspresji twarzy;

– nabierzesz pewności siebie w kadrowaniu, kompozycji oraz doborze światła w obiektywie.

Co zawiera kurs „Raz, dwa, trzy… selfie! Zrób dobre zdjęcie bez profesjonalnego sprzętu”?

Materiały w formie video wraz z kartami pracy otrzymasz ode mnie mailowo. Ze względu na to, że ostatnią lekcję będziemy przerabiać w formie transmisji na żywo, chciałabym, aby do tego czasu każdy zdążył przerobić cały kurs. 

Dlatego pierwsza lekcja pojawi się na Twoim mailu 06.12 (poniedziałek), a kolejne we wtorek i środę, żeby 09.12 (czwartek), móc spotkać się podczas transmisji live i wspólnie przerobić ostatnią lekcję z tego kursu.

Lekcja 1: Jak znaleźć inspirację do swoich zdjęć?

Zdjęcia otaczają nas dzisiaj na każdym kroku. Widzimy je nie tylko w albumach czy aparatach, ale w telewizji, billboardach, nie wspominając już o całym przekroju Internetu. Social Media wręcz opierają się na wymianie zdjęć w formie postów, stories czy reklam. Jak zatem znaleźć pomysł na swoje zdjęcie, skoro już tyle ich powstało? Tego dowiesz się właśnie podczas tej lekcji.

Zagadnienia poruszane w lekcji: 

 • Czym jest zdjęcie profilowe i dlaczego warto o nie zadbać?
 • Gdzie znaleźć najlepsze miejsce do fotografowania?
 • W jakich godzinach warto się fotografować?
 • Gdzie i jak szukać inspiracji do swoich zdjęć?
Lekcja 2: Jakie powinno być Twoje zdjęcie profilowe?

Zdjęcie profilowe stało się w dzisiejszych czasach nie tylko dobrowolnym elementem platform społecznościowych, ale obowiązkowym, dobrze zaprojektowanym avatarem. Szczególnie, jeśli jesteś osobą, która chce budować wizerunek swojej marki osobistej albo danego biznesu, należy zadbać o kilka, ważnych szczegółów, które poznasz podczas tej lekcji.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • Zdjęcie profilowe jako element marki osobistej – do kogo mówisz swoim zdjęciem?
 • Jakie są etapy poznania Ciebie przez odbiorcę? Analiza własnego zdjęcia profilowego;
 • Ekspresja, mikroekspresja, emocje – jaki mają wpływ i jak je pokazać?
 • Jak poprawnie kadrować zdjęcia i ustawić siatkę kompozycji?
 • Jak zatrzymać “ostrość” na twarzy i zadbać o tło?
Lekcja 3: Jak stworzyć zdjęcie profilowe?

Jak dobrze się oświetlić? Jaki wybrać kadr? Jaką zrobić minę? Uśmiech czy powaga? Jak się ubrać? Jak się ustawić? Siedzieć czy może stać? Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi… Dlatego też, podczas trzeciej lekcji pokażę Ci, jak się przygotować i o co zadbać, wykonując swoją profesjonalną profilówkę.

Zagadnienia poruszane w lekcji:

 • Światło. Jak odpowiednio tworzyć zdjęcie z naturalnym światem?
 • Kadr. Jak wykorzystać w praktyce trójpodział ekranu?
 • Oczy i uśmiech. Kluczowe elementy zdjęcia profilowego;
 • Ubiór, gadżety, symbole, atrybuty – z czego korzystać, aby wyglądać dobrze?
 • Jak edytować zdjęcie w telefonie za pomocą aplikacji AirBrush i Snapseed?
Lekcja 4: Jak robić zdjęcia telefonem? Praca nad ekspozycją produktu na zdjęciu.

Po trzech poprzednich lekcjach będziesz mieć już teoretyczne podstawy na temat robienia i obróbki zdjęć. Dowiesz się, co jest najważniejsze w przygotowaniach, jak również podczas samego procesu robienia zdjęć. Dlatego czas przejść do praktyki i to właśnie będziemy robić podczas ostatniej lekcji, która odbędzie się w formie transmisji live. Wspólnie zastosujemy pozyskaną wiedzę i zrobimy dobre zdjęcia!

Spotkanie na żywo odbędzie się 09.12 (poniedziałek), o godz. 19:00.

Zagadnienia poruszane w trakcie webinaru:

 • Wprowadzenie do fotografii produktowej, czyli jak pokazać produkt do reklam;
 • Sprawdzone sposoby na atrakcyjną ekspozycję;
 • Rola tła i światła;
 • Wykorzystanie przestrzeni- domowe sposoby na profesjonalne zdjęcia telefonem;

Jak zrobić naturalne, a zarazem profesjonalne zdjęcie? Odrzuć przekonania i uwierz w swoje atuty!

Zapisz się już teraz na bezpłatny kurs Raz, dwa, trzy… selfie! Zrób dobre zdjęcie bez profesjonalnego sprzętu” i zadbaj o swój wizerunek w Sieci.

Poznaj prowadzącą kurs

Nazywam się Anna Oszajca i jestem trenerką autoprezentacji medialnej i mentorką holistycznego podejścia do tworzenia marki osobistej oraz założycielką Akademii Medialnej – przestrzeni ludzi nowych mediów – w której kształcimy i rozwijamy mentalność do kreowania wizerunku w mediach społecznościowych. 

Swoją karierę zaczynałam w Warszawie, ucząc się marketingu, reklamy i zarządzania. Szukając swojej drogi, stałam się certyfikowanym trenerem Instytutu NAO, trenerem Heksagon Group oraz zdobywcą fakultetu Uniwersytetu w Cambridge. 

W swojej praktyce zawodowej, stworzyłam łącznie ponad 13 tysięcy godzin nagrań wideo – w tym programów, reklam i wywiadów. Wcześniej rozwijałam się jako dziennikarka radiowa, prezenterka i konferansjerka wydarzeń biznesowych, sportowych i muzycznych. Byłam również autorką programów: Polish SHOW – Eava FM, Plener TV – Fonografika, Miejski Rytm – Fonografika, Lunch LIVE – Facebook, Anna Marka Show – Klub 555, Dzień dobry marko – Heksagon PRO, Fresh Art – YouTube. 

Dziś, jako trenerka, jestem przede wszystkim praktykiem. Aby uczyć innych z efektami, najpierw sprawdzam i testuję narzędzia w swoich działaniach. Szkolę przedsiębiorców, lekarzy, trenerów, polityków, artystów i wszystkich tych, którzy chcą się wyrazić słowem i wizją. 

Prywatnie – jestem kolekcjonerką sztuki, melomanką, fanką nocnych spacerów i wartościowych rozmów. Mieszkam w na przemian w Krakowie i Londynie, a rytm i bohema obu miast wpisuje się w moją barwną osobowość. Kreatywność to moje drugie imię.

Anna Oszajca

Brak profesjonalnego sprzętu nie determinuje efektu dobrego zdjęcia, musisz tylko zastosować kilka wskazówek i uwierzyć w swój potencjał!

Ten kurs to 4 praktyczne lekcje, w ramach których dostaniesz pełną instrukcję tego, jak odrzucić swój strach i uwierzyć w swoje mocne strony, robiąc profesjonalne, ale i autentyczne zdjęcie profilowe. Dzięki lekcjom video, które otrzymasz, dowiesz się, dlaczego profilówka jest tak ważnym elementem działania w Social Mediach oraz o co musisz zadbać, aby takie zdjęcie nie wymagało od Ciebie pomocy specjalisty czy kupowania drogiego sprzętu. Na końcu wspólnie spotkamy się na transmisji live, aby odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości i pytania, a co ważniejsze – w praktyce wdrożyć wszystkie wskazówki.

Największe zmiany zaczynają się od decyzji. Potem przychodzi działanie. Dlatego zdecyduj się już teraz i dołącz do kursu, gdzie wspólnie zamienimy Twoje przekonania w akceptację i zrozumienie.

Selfie to autoportret naszych czasów.

Anna Oszajca

Nie pozwól swoim wątpliwościom i przekonaniom stanąć na drodze budowania dobrego wizerunku siebie czy swojego biznesu. Odrzuć idealizm i zaakceptuj to, co dzisiaj zabiera Ci pewność siebie. Postaw na autentyczność!

Zapisz się już teraz na bezpłatny kurs online “Raz, dwa, trzy… selfie! Zrób dobre zdjęcie bez profesjonalnego sprzętu”, uzupełniając pola poniżej:

Heksagon PRO

Właścicielem marki Heksagon PRO jest Heksagon Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Mickiewicza 29 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000326312.

Polityka prywatności