Heksagon PRO

Zostań młodszym doradcą rozwoju osobistego

i zmieniaj świat na lepsze!

Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Chcesz mieć możliwość pracy z dowolnego miejsca na ziemi? Lubisz się rozwijać, a do tego chcesz pomagać w tym również innym? Zatem mamy dla Ciebie propozycję. Jeśli tylko – tak, jak my – uważasz, że sprzedaż to realna pomoc drugiemu człowiekowi w podjęciu odpowiedniej decyzji, to dołącz już teraz do zespołu młodszych doradców rozwoju osobistego!

Czy znasz ten moment, kiedy wydaje Ci się, że wszystko dookoła Ciebie stoi w miejscu? Co wtedy czujesz? Zrezygnowanie? Frustrację? Masz wrażenie, że tkwisz w martwym punkcie i nie masz pojęcia, jak z niego wyjść? To właśnie problemy naszych klientów, a naszą rolą jest pomóc im osiągnąć równowagę w życiu, wykorzystując do tego sprawdzone rozwiązania, jakimi są indywidualne Plany Rozwoju Osobistego. A jak dokładnie wygląda taki proces? O tym najlepiej opowiedzą Ci nasi doradcy w poniższym materiale.

Kim w praktyce jest młodszy doradca rozwoju osobistego?

To osoba, która pomaga swoim klientom w dokonaniu realnej zmiany w życiu. W tej roli stajesz się osobą wprowadzającą klienta na jego ścieżkę rozwoju osobistego. Po pierwsze – przeprowadzasz z osobą z naszej bazy rozmowę telefoniczną i proponujesz niezobowiązujące spotkanie online, na którym przeanalizujesz z nią wszystkie obszary jej Heksagonu Szczęścia.
Drugi krok to właśnie to umówione spotkanie – konsultacja. To tutaj pojawia się najważniejsze wyzwanie młodszego doradcy, czyli sprzedaż Planu Rozwoju Osobistego, narzędzia diagnostycznego, które otworzy przed klientem możliwość wejścia w proces rozwojowy.

Jak powstał zawód doradcy rozwoju osobistego?

W czerwcu 2019 roku, zanim nasza firma zaczęła się rozbudowywać, nasz założyciel i ekspert – Fryderyk Karzełek – stworzył zawód doradcy rozwoju osobistego. Dlaczego? Wiele osób podczas szkoleń czy konferencji kierowało do niego pytania:

 • Od czego zacząć rozwój osobisty?
 • Które szkolenie będzie najlepsze jako pierwsze w rozwoju osobistym?
 • Kto może być wsparciem w tym procesie?
 • Do kogo można zwrócić się z bieżącymi problemami?

Jak sam mówi, często odpowiadał po prostu: “Nie wiem”. Nie znał aktualnej sytuacji każdego zainteresowanego ani jego potrzeb. Nie chciał również proponować wszystkim tych samych szkoleń, ponieważ wiedział, że to byłoby po prostu nieuczciwe. W związku z tym postanowił przygotować do pracy osoby w zawodzie doradcy rozwoju osobistego.

Co realnie zyskujesz, pracując jako młodszy doradca rozwoju osobistego?

Magdalena Daniłoś

Pomagasz innym diagnozować ich problemy, przez co rozwijasz siebie i swoje kompetencje. Dajesz ludziom możliwość zmiany swojego życia oraz inspirujesz ich do podjęcia drogi rozwojowej. Dzięki temu sam się rozwijasz, w czym oczywiście jako firma Ci pomagamy.

Justyna Gościewska

Możesz uczestniczyć w szkoleniach Heksagon PRO oraz regularnych, zamkniętych szkoleniach z ekspertami, organizowanych tylko dla naszych doradców i młodszych doradców. Pracujesz w jedynej firmie w Polsce, która posiada doradców rozwoju osobistego.

Justyna Gościewska

Awansując, masz możliwość wzięcia udziału w wyjazdach zagranicznych (Zanzibar, Tajlandia, Teneryfa czy Egipt) oraz spotkaniach integracyjnych. Pracujemy zdalnie, więc kluczowe jest dla nas, aby regularnie spotykać się w formie stacjonarnej. W ten sposób wymieniamy się doświadczeniem i budujemy relacje, które zostają z nami na lata.

Anna Glińska

Pracujesz zdalnie, z dowolnego miejsca. Jako młodszy doradca rozwoju osobistego swoje zadania wykonujesz zdalnie. Wystarczy, że masz ze sobą telefon i komputer z dostępem do Internetu.

e-book "Wysoko wrażliwi w pracy"

A co, według doradców, jest największą zaletą tej pracy?

Poznaj Joannę Warchoł – doradczynię rozwoju osobistego, która jest w naszym zespole już od 2,5 roku. W procesie rekrutacji na doradcę powiedziała: „Jestem zafascynowana fenomenem Heksagonu szczęścia, Misją Firmy, wartościami, które są absolutnie spójne z moimi. Wysoko oceniam swoje umiejętności w zakresie sprzedaży, budowania i nawiązywania długotrwałych relacji z klientem. Dynamiczna zmiana kierunku działania, zatrzymania się w każdym momencie, elastyczności, równowaga psychiczna – i wiele innych moich umiejętności i kompetencji, które mają wartość rynkową na stanowisku Dorady Rozwoju Osobistego będą prawdziwym skarbem!”  

Dziś jest również Managerem. Prowadzi innych doradców, w pełni realizując swoje mocne strony. Szkolenia i wsparcie są ważne, ale to praktyczne działania doradców przynoszą najwięcej motywacji. Joanna mówi: To zmiany u moich podopiecznych napędzają mnie do pracy. W trudnych chwilach czasem dostaję SMS: 'Joanna, dziękuję, zmieniłaś moje życie’. Cenię sobie mierzalne efekty, które widzę, realizując plany”. 

Co należy do obowiązków młodszego doradcy rozwoju osobistego?

 • badanie potrzeb naszych klientów w obszarach Heksagonu Szczęścia za pomocą rozmów telefonicznych oraz na Zoom;
 • rozmowy z klientami w celu zainteresowania ich zrobieniem dla siebie Planu Rozwoju Osobistego;
 • aktywna sprzedaż Planów Rozwoju Osobistego jako narzędzia do realizacji wyznaczonych celów (sprzedaż jest nieodłącznym elementem tej pracy);
 • praca minimum 10 godzin w tygodniu.

Jakie są benefity pracy jako młodszy doradca rozwoju osobistego?

 • rozwój swoich umiejętności sprzedażowych i komunikacyjnych;
 • zmiana sztywnych technik sprzedażowych na sprzedaż naturalną;
 • praca za pomocą telefonu i spotkań z klientami na Zoom;
 • bezpośrednia, otwarta komunikacja w zespole – każdy jasno wyraża swoje poglądy i daje sobie transparentny feedback;
 • spotkania raz w miesiącu, aby dokonać analizy działań, które wyszły nam dobrze oraz wyznaczenie obszarów do poprawy;
 • uczestnictwo w motywującym Klubie 555;
 • udział w licznych konkursach i programach motywacyjnych;
 • możliwość otrzymania dodatkowych premii miesięcznych;
 • możliwość awansu na doradcę a następnie managera i wówczas otrzymywania za wyniki bonusu w postaci zagranicznych wakacji z ekspertami.

Dla kogo nie jest praca młodszego doradcy rozwoju osobistego?

W każdej profesji są pewne czynniki, których obecność utrudnia skuteczne działanie. Doradca rozwoju osobistego to zupełnie nowy zawód, dlatego też warto wiedzieć, jakie cechy mogą stanowić sporą przeszkodę w jego wykonywaniu i tym samym we współpracy z nami. Praca młodszego doradcy nie jest dla Ciebie, jeśli jesteś osobą:

 • nastawioną na działanie coachingowo-psychologiczne – jeśli aktualnie pracujesz jako coach, terapeuta, psycholog, czy w innych tego typu profesjach, będzie Ci ciężko pozostać biernym w tym procesie. Zadaniem młodszego doradcy nie jest przeprowadzanie terapii, a pomoc klientowi w podjęciu decyzji o zrobieniu Planu Rozwoju Osobistego;
 • wysoko wrażliwą – ciężko będzie Ci się odnaleźć w pracy pod presją czasu, gdzie często należy podejmować szybkie decyzje;
 • której brakuje samodyscypliny – ten zawód wymaga dobrej organizacji własnej pracy, dlatego jeśli lubisz prokrastynować, możesz nie osiągnąć satysfakcjonujących wyników;
 • która nie lubi rozmawiać przez telefon – kontaktowanie się z klientami i przeprowadzanie z nimi rozmów telefonicznych jest w tej pracy podstawą. Pracujesz na naszej bazie klientów, ale telefony do nich wykonujesz Ty. Jeśli masz z tym opory, trudno Ci się będzie odnaleźć.

Dla kogo jest ta oferta?

Nie wiesz, czy jesteś odpowiednią osobą do tej pracy? Wykonaj prosty test i przekonaj się czy młodszy doradca rozwoju osobistego to zawód dla Ciebie.

Zapisz “+” przy każdym stwierdzeniu, z którym się zgadzasz:

 • Poszukujesz dodatkowego źródła dochodu;
 • Cenisz sobie rozwój i zdobywanie nowych umiejętności;
 • Chcesz zaangażować się w pracę w obszarze rozwoju osobistego;
 • Lubisz wyzwania a praca z ludźmi dodaje Ci energii i napędza do działania;
 • Chcesz awansować w przyszłości na wyspecjalizowanego doradcę rozwoju osobistego;
 • Jesteś osobą samodzielną, zorganizowaną i zdyscyplinowaną, by móc motywować się codziennie do pracy zdalnej;
 • Komunikacja jest Twoją mocną stroną, potrafisz aktywnie słuchać;
 • Lubisz i chcesz pomagać innym.

Jeżeli Twój wynik to minimum 6/8 plusów to zawód młodszego doradcy rozwoju osobistego jest dla Ciebie!

Szkolimy innych i… siebie!

Nie wiesz, czy Twoje umiejętności sprzedażowe są wystarczające? Nie musisz się tym martwić. Zanim przystąpisz do działania, przejdziesz szkolenia z zakresu sprzedaży naturalnej (autorskiej metody naszego założyciela i eksperta Fryderyka Karzełka, o której więcej możesz przeczytać w książce “Sprzedaż naturalna”). Dlatego, pracując jako doradca w Heksagon PRO, stajesz się niezawodnym sprzedawcą, którego misją jest nieść pomoc innym.

Dodatkowo, będąc już aktywnym doradcą, możesz stale liczyć na pomoc i warsztaty zarówno z tego zakresu, jak i pozostałych obszarów, w których szkolą nasi eksperci. Wyznajemy zasadę, że aby pomóc rozwijać się innym, sami stale musimy dbać o swój rozwój.

Heksagon PRO, czyli firma, która stawia na rozwój

Jesteśmy firmą, która oferuje swoim klientom indywidualny i kompleksowy Plan Rozwoju Osobistego. To narzędzie, które rozkłada na części pierwsze kompetencje, potencjały i zasoby intelektualne naszego klienta. W przeciągu ponad dwóch lat zaufało nam ponad 10 tysięcy klientów, którym pomogliśmy w dokonaniu życiowych zmian i ułożeniu swojej misji na nowo.

Obecnie zatrudniamy ponad 70 doradców rozwoju osobistego. W naszej ofercie znajduje się 26 autorskich, na bieżąco aktualizowanych szkoleń z sześciu obszarów Heksagonu Szczęścia: pracy, finansów, permanentnego rozwoju osobistego, czasu dla siebie, relacji i zdrowia. Dzięki tym materiałom, nasi klienci pracują nad swoimi przekonaniami, ograniczeniami i problemami, w rezultacie zmieniając je w swoje mocne strony i siłę do działania. Stale się rozwijamy, ponieważ – cytując Johanna Wolfganga von Goethego – „Kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Dlatego uczymy o równowadze nie tylko naszych klientów, ale i samych siebie, przez co również każdy z członków zespołów zmienia swoje życie na lepsze, dostrzegając własne potencjały i zasoby.

Jak przesłać swoje zgłoszenie?

KROK 2: Wyślij na adres mailowy: rekrutacja@heksagonpro.pl swoje CV oraz film rekrutacyjny. Tytuł maila musi zawierać Twoje imię i nazwisko.

Jak przygotować film?

 • czas trwania: nie może przekraczać 5 minut (dłuższe filmy będą odrzucane);
 • program: nagranie powinno być zrealizowane za pomocą bezpłatnego programu ZOOM (link: https://zoom.us – wystarczy, że założysz na nim konto, aby z niego skorzystać). Uwaga, filmy nagrane w inny sposób będą odrzucane!
 • treść filmu powinna zawierać odpowiedzi na pytania:
  • Jak się nazywasz i czym się zajmujesz?
  • Co uważasz za swój największy zawodowy sukces?
  • Dlaczego aplikujesz na stanowisko młodszego doradcy rozwoju osobistego?
  • Czy masz doświadczenie w pracy z telefonem? Jeśli tak, to jakie?
  • Jak się czujesz w pracy z telefonem?
  • W jakich miejscach i na jakich stanowiskach wcześniej pracowałeś i jakie zdobyłeś tam doświadczenie?
  • Ile godzin dziennie możesz zainwestować we współpracę z nami?

Czujesz, że to praca idealna dla Ciebie, ale wciąż się wahasz?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy webinar: „Zostań młodszym doradcą rozwoju osobistego i inspiruj innych do zmiany na lepsze”.

Spotkanie poprowadzą Ewa Bugaj i Beata Galica-Drabik  – doradcy rozwoju osobistego. Podczas spotkania dowiesz się, jak wygląda praca młodszego doradcy rozwoju osobistego i jakie korzyści otrzymujesz, współpracując z firmą. Będzie to również doskonały czas do tego, aby zadać pytania, rozwiać swoje wątpliwości i mieć pewność, że do tej pracy poszukujemy właśnie Ciebie!

Zapisz się na webinar, który odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:00.

Do kiedy można aplikować?

Czekamy na Twoje zgłoszenie do 21 kwietnia 2024 roku

Informację o wynikach rekrutacji pojawią się 29 kwietnia 2024 roku

Jeśli wynik będzie pozytywny, pracę rozpoczniesz 3 czerwca 2024 roku

Heksagon PRO

Właścicielem marki Heksagon PRO jest Heksagon Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Mickiewicza 29 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000326312.

Fryderyk Karzełek

Klub 555

Sklep

Polityka prywatności