Heksagon PRO

Zostań doradcą rozwoju osobistego

i zmieniaj świat na lepsze!

Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Marzysz o pracy z dowolnego miejsca na ziemi, w której możesz zarabiać tyle, ile potrzebujesz, ale nie chcesz uzależniać tego od wyników swojego zespołu? A do tego chcesz się rozwijać i pomagać w tym innym? Zatem mamy dla Ciebie propozycję. Jeśli tylko – tak, jak my – uważasz, że sprzedaż to realna pomoc w podjęciu odpowiedniej decyzji, to dołącz już teraz do zespołu doradców rozwoju osobistego!

Czy znasz ten moment, kiedy wydaje Ci się, że wszystko dookoła Ciebie stoi w miejscu? Co wtedy czujesz? Zrezygnowanie? Frustrację? Masz wrażenie, że tkwisz w martwym punkcie i nie masz pojęcia, jak z niego wyjść? To właśnie problemy naszych klientów, a naszą rolą jest pomóc im osiągnąć równowagę w życiu, wykorzystując do tego sprawdzone rozwiązania, jakim są indywidualne Plany Rozwoju Osobistego. A jak dokładnie wygląda taki proces? O tym najlepiej opowiedzą Ci nasi doradcy w poniższym materiale.

Kim w praktyce jest doradca rozwoju osobistego?

To osoba, która pomaga swoim klientom w dokonywaniu realnych zmian w życiu. W tej roli stajesz się przewodnikiem klienta na jego ścieżce rozwoju osobistego. W jaki sposób? Po pierwsze,  przeprowadzasz z potencjalnym zainteresowanym wstępną analizę. To tutaj pojawia się pierwsze wyzwanie doradcy, czyli sprzedaż Planu Rozwoju Osobistego.

Drugim krokiem jest szczegółowy wywiad, podczas którego analizujesz potrzeby, motywacje i wątpliwości swojego klienta. Na podstawie tej rozmowy opracowujesz indywidualną diagnozę i dobierasz odpowiedni proces szkoleniowy, biorąc pod uwagę możliwości czasowe i budżetowe klienta. I tu pojawia się drugie wyzwanie doradcy w postaci sprzedaży dopasowanych indywidualnie rozwiązań szkoleniowych.

Jak powstał zawód doradcy rozwoju osobistego?

W czerwcu 2019 roku, zanim nasza firma zaczęła się rozbudowywać, nasz założyciel i ekspert – Fryderyk Karzełek – stworzył zawód doradcy rozwoju osobistego. Dlaczego? Wiele osób podczas szkoleń czy konferencji kierowało do niego pytania:

 • Od czego zacząć rozwój osobisty?
 • Które szkolenie będzie najlepsze jako pierwsze w rozwoju osobistym?
 • Kto może być wsparciem w tym procesie?
 • Do kogo można zwrócić się z bieżącymi problemami?

Jak sam mówi, często odpowiadał po prostu: “Nie wiem”. Nie znał aktualnej sytuacji każdego zainteresowanego ani jego potrzeb. Nie chciał również proponować wszystkim tych samych szkoleń, ponieważ wiedział, że to byłoby po prostu nieuczciwe. W związku z tym postanowił przygotować do pracy osoby w zawodzie doradcy rozwoju osobistego.

Co realnie zyskujesz, pracując jako doradca rozwoju osobistego?

Magdalena Daniłoś

Decydujesz o tym, ile zarabiasz. Nie istnieje sufit finansowy, którego możesz dotknąć. Kwota, która pojawi się na Twoim koncie, jest uzależniona od Twojego zaangażowania i wypracowanych wyników. Przy regularnej pracy, Twoje zarobki nie spadną poniżej 6000 zł miesięcznie.

Justyna Gościewska

Decydujesz, jak i kiedy pracujesz. Rozliczamy za wyniki, nie czas w pracy – pracujesz na prowizji. Dla nas liczą się efekty Twoich działań, dlatego samodzielnie kształtujesz swój grafik. Jednak zanim dojdziesz do etapu regulowania swojego czasu pracy, (przez pierwsze min. 12 miesięcy), na swoje obowiązki musisz przeznaczyć 8 godzin dziennie.

Magdalena Daniłoś

Pomagasz innym rozwiązywać ich problemy, przez co rozwijasz siebie i swoje kompetencje. Zdobywasz podopiecznych, którzy zmieniają swoje życie i odnoszą sukcesy, a Ty stajesz się ich wsparciem i opiekunem. Dzięki temu sam się rozwijasz, w czym oczywiście jako firma Ci pomagamy.

Justyna Gościewska

Rozwijasz swoje kompetencje oraz umiejętności. Stajesz się częścią firmy, w której profesjonalni eksperci szkolą dziesiątki tysięcy klientów. Uczestniczysz w szkoleniach Heksagon PRO oraz regularnych, zamkniętych szkoleniach z ekspertami, organizowanych tylko dla naszych doradców. Pracujesz w jedynej firmie w Polsce, która posiada doradców rozwoju osobistego.

Anna Glińska

Uczestniczysz w wyjazdach zagranicznych (Zanzibar, Tajlandia, Teneryfa czy Egipt) oraz spotkaniach integracyjnych. Pracujemy zdalnie, więc kluczowe jest dla nas, aby regularnie spotykać się w formie stacjonarnej. W ten sposób wymieniamy się doświadczeniem i budujemy relacje, które zostają z nami na lata.

Anna Glińska

Pracujesz zdalnie, z dowolnego miejsca. Jako doradca rozwoju osobistego swoje zadania wykonujesz zdalnie. Wystarczy, że masz ze sobą telefon i komputer z dostępem do Internetu.

e-book "Wysoko wrażliwi w pracy"

A co, według doradców, jest największą zaletą tej pracy?

Poznaj Joannę Warchoł – doradczynię rozwoju osobistego, która jest w naszym zespole już od 2,5 roku. W procesie rekrutacji na doradcę powiedziała: „Jestem zafascynowana fenomenem Heksagonu szczęścia, Misją Firmy, wartościami, które są absolutnie spójne z moimi. Wysoko oceniam swoje umiejętności w zakresie sprzedaży, budowania i nawiązywania długotrwałych relacji z klientem. Dynamiczna zmiana kierunku działania, zatrzymania się w każdym momencie, elastyczności, równowaga psychiczna – i wiele innych moich umiejętności i kompetencji, które mają wartość rynkową na stanowisku Dorady Rozwoju Osobistego będą prawdziwym skarbem!”  

Dziś jest również Managerem. Prowadzi innych doradców, w pełni realizując swoje mocne strony. Szkolenia i wsparcie są ważne, ale to praktyczne działania doradców przynoszą najwięcej motywacji. Joanna mówi: To zmiany u moich podopiecznych napędzają mnie do pracy. W trudnych chwilach czasem dostaję SMS: 'Joanna, dziękuję, zmieniłaś moje życie’. Cenię sobie mierzalne efekty, które widzę, realizując plany”. 

Co należy do obowiązków doradcy rozwoju osobistego?

 • badanie potrzeb naszych klientów w obszarach Heksagonu Szczęścia;
 • rozmowy z klientami w celu zainteresowania ich zrobieniem dla siebie Planu Rozwoju Osobistego;
 • planowanie rozwoju osobistego naszych klientów;
 • utrzymywanie kontaktu z obecnymi klientami;
 • stworzenie szczegółowej diagnozy* dla każdego z klientów;
 • początkowo: planowanie 8 godzinnego czasu pracy dziennie;
 • aktywna sprzedaż produktów szkoleniowych jako narzędzi do realizacji wyznaczonych celów (sprzedaż jest nieodłącznym elementem tej pracy);
 • permanentny kontakt z klientami, wspierający ich rozwój.

*Diagnoza – to tekst obejmujący analizę obecnej sytuacji klienta w konfrontacji z jego planami na przyszłość; opracowanie zakończone jest planem rozwoju, w którym zawarte są zalecenia dotyczące realizacji szkoleń, zgodnych z jego planami zawodowymi i osobistymi oraz budżetem.

Jakie są benefity pracy jako doradca rozwoju osobistego?

 • praca na prowizji (brak limitu zarobkowego);
 • rozwój swoich umiejętności doradczych;
 • zamiana sztywnych technik sprzedażowych na sprzedaż naturalną;
 • praca za pomocą telefonu, spotkań z klientami na Zoom oraz na żywo;
 • bezpośrednia, otwarta komunikacja w zespole – każdy jasno wyraża swoje poglądy i daje sobie transparentny feedback;
 • spotkania raz w miesiącu, aby dokonać analizy działań, które wyszły nam dobrze oraz wyznaczenie obszarów do poprawy;
 • uczestnictwo w motywującym Klubie 555;
 • udział w licznych konkursach;
 • możliwość otrzymania dodatkowych premii miesięcznych;
 • najlepsi doradcy dostają bonus w postaci zagranicznych wakacji z ekspertami – tym razem w lipcu lecimy do Tajlandii.

Dla kogo nie jest praca doradcy rozwoju osobistego?

W perspektywie każdej profesji są zawsze pewne czynniki, których obecność utrudnia skuteczne działanie. Doradca rozwoju osobistego to zupełnie nowy zawód, dlatego też warto wiedzieć, jakie cechy mogą stanowić sporą przeszkodę w jego wykonywaniu i tym samym we współpracy z nami. Praca doradcy nie jest dla Ciebie, jeśli jesteś osobą:

 • nastawioną na działanie coachingowo-psychologiczne – jeśli aktualnie pracujesz jako coach, terapeura, psycholog czy inne tego typu profesje, będzie Ci ciężko pozostać biernym w tym procesie. Zadaniem doradcy nie jest przeprowadzanie terapii, a pomoc w doborze narzędzi rozwojowych;
 • wysoko wrażliwą – ciężko będzie Ci się odnaleźć w pracy pod presją czasu, gdzie często należy podejmować szybkie decyzje, bez względu na okoliczności;
 • której brakuje samodyscypliny – ten zawód wymaga dobrej organizacji własnej pracy, dlatego jeśli lubisz prokrastynować, możesz nie osiągnąć satysfakcjonujących wyników.

Dla kogo jest ta oferta?

Nie wiesz, czy jesteś odpowiednią osobą do tej pracy? Wykonaj prosty test i przekonaj się, czy doradca rozwoju osobistego to zawód dla Ciebie.

Zapisz „+” przy każdym stwierdzeniu, z którym się zgadzasz:

 • jesteś osobą niezależną, która chce samodzielnie pracować na swój sukces;
 • chcesz zarabiać pieniądze, które nie będą uzależnione od pracy Twojego zespołu czy szefa;
 • jesteś osobą zorganizowaną, samodzielną i zdyscyplinowaną, by móc motywować się codziennie do pracy zdalnej;
 • potrafisz aktywnie reagować na potrzeby klientów i dobierać rozwiązania, których potrzebują;
 • lubisz wyzwania, a praca z ludźmi dodaje Ci energii i napędza do działania;
 • komunikacja jest Twoją mocną stroną, potrafisz negocjować i rzeczowo uzasadniać swoje zdanie;
 • posiadasz doświadczenie w sprzedaży lub obsłudze klienta;
 • kochasz sprzedaż i chcesz się jej uczyć;
 • lubisz i chcesz pomagać innym;
 • chcesz się rozwijać i zwiększać swoje kompetencje;
 • nie boisz się nowych wyzwań;
 • nie boisz się podejmować szybkich decyzji;
 • nie lubisz odkładać zadań w nieskończoność;
 • jesteś osobą inicjatywną.

Jeśli Twój wynik to minimum 9/14 plusów, to stanowisko doradcy rozwoju osobistego jest właśnie dla Ciebie!

Szkolimy innych i… siebie!

Nie wiesz, czy Twoje umiejętności sprzedażowe są wystarczające? Nie musisz się tym martwić. Zanim przystąpisz do działania, przejdziesz szkolenia z zakresu sprzedaży naturalnej (autorskiej metody naszego założyciela i eksperta Fryderyka Karzełka, o której więcej możesz przeczytać w książce “Sprzedaż naturalna”). Dlatego, pracując jako doradca w Heksagon PRO, stajesz się niezawodnym sprzedawcą, którego misją jest nieść pomoc innym.

Dodatkowo, będąc już aktywnym doradcą, możesz stale liczyć na pomoc i warsztaty zarówno z tego zakresu, jak i pozostałych obszarów, w których szkolą nasi eksperci. Wyznajemy zasadę, że aby pomóc rozwijać się innym, sami stale musimy dbać o swój rozwój.

Heksagon PRO, czyli firma, która stawia na rozwój

Jesteśmy firmą, która oferuje swoim klientom indywidualny i kompleksowy Plan Rozwoju Osobistego. To narzędzie, które rozkłada na części pierwsze kompetencje, potencjały i zasoby intelektualne naszego klienta. W przeciągu czterech lat zaufało nam ponad 18 tysięcy klientów, którym pomogliśmy w dokonaniu życiowych zmian i ułożeniu swojej misji na nowo.

Obecnie zatrudniamy ponad 70 doradców rozwoju osobistego. W naszej ofercie znajduje się 26 autorskich, na bieżąco aktualizowanych szkoleń z sześciu obszarów Heksagonu Szczęścia: pracy, finansów, permanentnego rozwoju osobistego, czasu dla siebie, relacji i zdrowia. Dzięki tym materiałom, nasi klienci pracują nad swoimi przekonaniami, ograniczeniami i problemami, w rezultacie zmieniając je w swoje mocne strony i siłę do działania. Stale się rozwijamy, ponieważ – cytując Johanna Wolfganga von Goethego – „Kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Dlatego uczymy o równowadze nie tylko naszych klientów, ale i samych siebie, przez co również każdy z członków zespołów zmienia swoje życie na lepsze, dostrzegając własne potencjały i zasoby.

Jak przesłać swoje zgłoszenie?

Doradca rozwoju osobistego jest niezwykłym zawodem, dlatego oczekujemy od Ciebie niezwykłego CV. Swoją aplikację możesz złożyć, wykonując następujące kroki:

Uwaga! Bardzo prosimy, aby osoby, które mają już stałą pracę, z której nie chcą zrezygnować, nie wysyłały aplikacji na to stanowisko. Praca doradcy rozwoju osobistego to zajęcie w pełnym wymiarze godzin, zatem aby robić to dobrze, należy poświęcić tej profesji całą swoją uwagę. Prosimy o przemyślane kandydatury. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę, a informacja o niej zostanie przekazana indywidualnie.

KROK 2: Wyślij na adres mailowy: rekrutacja@heksagonpro.pl swoje CV oraz film rekrutacyjny. Tytuł maila musi zawierać Twoje imię i nazwisko.

Jak przygotować film?

 • czas trwania: nie może przekraczać 5 minut (dłuższe filmy będą odrzucane);
 • program: nagranie powinno być zrealizowane za pomocą bezpłatnego programu ZOOM (link: https://zoom.us – wystarczy, że założysz na nim konto, aby z niego skorzystać). Uwaga, filmy nagrane w inny sposób będą odrzucane!
 • treść filmu powinna zawierać odpowiedzi na pytania:
  • Jak się nazywasz?
  • Co uważasz za swój największy zawodowy sukces?
  • Czym się aktualnie zajmujesz?
  • W jakich miejscach i na jakich stanowiskach wcześniej pracowałeś i jakie zdobyłeś tam doświadczenie?
  • Czy jesteś w gotowości na pracę na pełen etat i czy praca nie będzie kolidowała z Twoimi codziennymi obowiązkami?

Czujesz, że to praca idealna dla Ciebie, ale wciąż się wahasz?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy webinar: „Zostań doradcą rozwoju osobistego i pomagaj innym w zmienianiu ich życia na lepsze.”

Spotkanie poprowadzą Ewa Bugaj i Łukasz Sobański – doradcy rozwoju osobistego. Podczas spotkania dowiesz się, jak wygląda praca doradcy rozwoju osobistego i jakie korzyści otrzymujesz, współpracując z firmą. Będzie to również doskonały czas do tego, aby zadać pytania, rozwiać swoje wątpliwości i mieć pewność, że do tej pracy poszukujemy właśnie Ciebie!

Zapisz się na webinar, który odbędzie się 25 marca 2024 roku o godzinie 18:00.

Do kiedy można aplikować?

Czekamy na Twoje zgłoszenie do 31.03.2024 r.

Informację o wynikach rekrutacji pojawią się 10.04.2024 r.

Jeśli wynik będzie pozytywny, pracę rozpoczniesz w połowie maja 2024 r.

Heksagon PRO

Właścicielem marki Heksagon PRO jest Heksagon Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach przy ulicy Mickiewicza 29 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, X Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000326312.

Fryderyk Karzełek

Klub 555

Sklep

Polityka prywatności